USB PD DC-adapteri NP-SA100-kameroille tarjoaa vakaan ja yhtäjaksoisen virransyötön pitkää kuvausta ja videokuvausta varten. Täydellinen ratkaisu luoville tuottajille ja videokuvaajille, jotka työskentelevät pitkillä tuotannoilla, suorissa striimeissä tai studiossa, missä luotettava toiminta on olennaista.
Ominaisuudet
- Keskeytymätön virransyöttö
- Soveltuu pitkään videokuvaamiseen
- Korkean tehon USB PD
- Optimoitu NP-SA100-mallille
- Ihanteellinen studioon ja suorien striimien tuottamiseen
Vakaata virtaa pitkiin tuotantoihin
USB PD DC-adapteri on suunniteltu kameroille, jotka käyttävät ladattavia NP-SA100-akkuja, ja mahdollistaa jatkuvan sekä luotettavan virransyötön pitkiä kuvaus- ja tallennussessioita varten. Laite on fiksu lisävaruste luoville tuottajille, jotka tekevät haastatteluja, striimauksia, timelapse-kuvauksia tai pidempiä studiokuvauksia, joissa akun vaihdot voisivat hidastaa työnkulua.
Muista USB-kaapeli ja laturi
USB PD (Power Delivery) -tuen ansiosta saat tasaisen virransyötön, joka pitää kamerasi käynnissä pitkien työjaksojen aikana. Tuote vaatii USB PD -virtalähteen sekä USB Type-C -kaapelin (USB-C–USB-C), jonka teho on vähintään 100 W. Virtalähde ja kaapeli eivät sisälly toimitukseen.
Toimitukseen sisältyy
- USB PD DC-adapteri NP-SA100-kameroille