Røde Rodecaster Pro II Professional Bundle 4
Ammattimainen podcastpaketti neljälle hengelle
- Mikseri kuudella fyysisellä säätimellä
- Neljä mikrofonivahvistinta, +48V
- Kahdeksan ohjelmoitavaa SMART Padia
Rødecaster Pro II:n myötä Røde jatkaa suosittujen podcastmiksereidensa kehittämistä suoratoistoon, musiikin ja sisällön luomiseen. Täältä löydät neljä hiljattain kehitettyä Revolution mikrofonivahvistinta, fyysiset miksaussäätimet ja kahdeksan SMART-padia, jotka voidaan ohjelmoida ja säätää tarpeisiisi sopiviksi. Tämän lisäksi löydät myös tehokkaan Quad-Core-dsp:n, joka ohjaa sisäänrakennettuja efektejä, kuten reverb, delay ja Aural Exciter. Rødecaster Pro II sopii yhtä hyvin tekijälle kuin muusikollekin.Rødecaster Pro II sopii yhtä hyvin luovalle taiteilijalle kuin muusikolle.
Ominaisuudet
- Podcast-paketti mikserillä, mikrofonilla, puomivarrella ja XLR-kaapelilla
- 4 mikrofonivahvistina +48V:n fantomvirralla
- 9-kanavainen mikseri kuudella fyysisellä säätimellä
- 8 ohjelmoitavaa SMART Padia äänien ja efektien hallintaan
- Edistynyt Bluetooth-yhteys puheluita varten erinomaisella äänenlaadulla
RødeCaster Pro II – täynnä luovia mahdollisuuksia
Rødecaster Pro II on monipuolinen mikseri, jossa on yhteensä yhdeksän kanavaa ja kuusi fyysistä ohjainta. Analogiset ja digitaaliset sisääntulot sekä padit voidaan määrittää mille tahansa säätimelle, jolloin käyttäjä voi mukauttaa mikserin omiin tarpeisiinsa. Jokaiselle kanavalle on myös pan-säädin ja analogiset sisääntulot voidaan kytkeä stereomikrofonien, syntetisaattoreiden ja instrumenttien tallentamiseen.
Røde Procaster – korkealaatuinen dynaaminen mikrofoni
Røde Procaster on radioon, podcasteihin ja voiceoveriin optimoitu mikrofoni, joka on optimaalinen valinta puheen laadukkaaseen tallennukseen. Procaster tarjoaa sinulle tiukkaa herttakuvioista äänentallennusta minimoidakseen ympäröiviä ääniä. Tukeva metallirakenne ja sisäänrakennettu iskunvaimennus tekevät RØDE Procasterista ammattilaistason studiomikrofonin.
SMART Padit
Rødecaster Pro II:n avulla voit mukauttaa jokaisen padin suorittamaan erilaisia toimintoja, kuten ääniefektien aktivointia, MIDI-komentojen lähettämistä ulkoisille ohjelmistoille ja laitteistoille, mutta myös musiikin, ääniefektien ja jinglen ohjaamista.
Toimitukseen sisältyy
RØDEcaster Pro II Bundle 2 #1059708
- 1 x RØDECaster Pro II
- 2 x NTH-100
- 2 x Røde Procaster
- 2 x PSA 1 boomarm
- 2 x Pulse XLR, 2m
RØDEcaster Pro II Bundle 4 #1059709
- 1 x RØDECaster Pro II
- 4 x NTH-100
- 4 x Røde Procaster
- 4 x PSA 1 boomarm
- 4 x Pulse XLR, 2m