Kentmere 200 135-24 film
Mustavalkofilm 135-kameraan, 24 kuvaa
- Hienorakeinen mustavalkoinen filmi, 200 ISO
- 36 ruutua – enemmän kuvia
- Laaja valotuksen sieto
Maksa heti tai jaa useampaan osamaksuun Lue lisää
Kokeile analogista valokuvausta uudelleen Kentmere 200 135-24 -filmillä – perinteinen mustavalkonegatiivifilmi, jonka avulla luot ajattomia kuvia upeilla sävysiirtymillä ja klassisella rakeisuudella. Täydellinen valinta luovalle kuvaajalle, joka haluaa löytää tai löytää uudelleen analogisen työskentelyn viehätyksen.
Ominaisuudet
- Hienosti balansoitu rakeisuus
- Mustavalkonegatiivifilmi, ISO 200
- Joustava sekä sisä- että ulkokuvaukseen
- 24 valotusta per rulla
- Luonnollinen kontrasti ja sävykkyys
- Sopii sekä skannaukseen että vedostukseen
- Yhteensopiva kaikkien 135-kameroiden kanssa
- Kestää vaihtelevia valaistusolosuhteita
Klassinen mustavalkoinen estetiikka
Filmityyppi tuottaa pehmeän siirtymän valon ja varjon välillä, mikä tuo esiin yksityiskohdat sekä kirkkaissa että tummissa kohdissa. Lopputuloksena saat autenttisen analogisen ilmeen kuviisi – täydellinen, kun haluat kertoa tarinoita syvyydellä ja läsnäololla.
Monipuolinen filmi luovaan työskentelyyn
Kentmere 200 soveltuu hyvin erilaisiin kuvattaviin kohteisiin ja valaistuksiin ISO 200 -herkkyytensä ansiosta. Saat hyvän valotusvaran sekä päivävalossa ulkona että lisävalaistuksella sisätiloissa, mikä antaa sinulle paljon luovaa vapautta filmiprojekteihisi.
Helppo kehitys ja skannaus
Filmi sopii standardeihin mustavalkoisen kehitysnesteisiin (esim. D-76, ID-11), ja tarjoaa erinomaiset tulokset sekä vedostuksessa että digitaalisessa skannauksessa. Negatiivit ovat yksityiskohtaisia ja helppoja käsitellä, vaikka olisit vasta-alkaja.
Käytännöllinen 24-kuvarulla
24 valotuksen avulla saat kätevän koon, joka sopii arkeen, matkalle ja dokumentointiin. Rulla kulkee näppärästi laukussa ja toimii kaikissa yleisissä 135-kameroissa.
Toimitukseen sisältyy
- Kentmere 200 135-24 -filmi